Prawa autorskie

Niniejsza strona ma charakter non-profit. Nie jest komercyjna i nie służy zarabianiu pieniędzy. Jest wyrazem mojej pasji i chęci dzielenia się wrażeniami. A że jeden obraz jest warty tysiąca słów, zatem dzielę się z Państwem moimi fotografiami. Zanim je sobie skopiujecie bez mojej zgody, wiedźcie, że ich wykonanie wiele mnie kosztowało. Być może ich jakość tego nie odzwierciedla, ale jednak tak jest. Dobre zdjęcie rzadko powstaje z przypadku, częściej w wyniku długich obserwacji i solidnej pracy nad tematem. Ale nawet to nie jest gwarancją sukcesu. Bardzo często musi człowiekowi jeszcze sprzyjać szczęście. Więc jeśli uznacie jakieś zdjęcie publikowane na mojej stronie za dobre, to pamiętajcie – to nie był po prostu zwykły „pstryk”. To było rozpoznanie tematu, wybór sprzętu, dreptanie w poszukiwaniu najlepszego punktu widzenia, wybór ekspozycji itp. Trzeba było się tam znaleźć w odpowiednim czasie, często wielokroć, zaniedbując rodzinę, dziewczynę, przyjaciół. Trzeba było moknąc w deszczu, albo dusić się w żarze i spiekocie, częściej zrezygnować z meczu w tv albo piwa z chłopakami. Słowem – dobre zdjęcie okupione jest pracą i zmęczeniem. Jeśli takie tu dojrzycie – to mój sukces. Ale zanim je skopiujecie, pomyślcie o tym co napisałem.

I jeszcze jedno – jak to w naszym życiu – czasem wystarczy jedynie poprosić. Jednakże nie liczcie na to, że będę udostępniał za darmo zdjęcia służące Waszym komercyjnym celom.  🙂

No i jeszcze oficjalna formułka pouczenia z racji mojego zawodu: „Wszelkie zdjęcia zamieszczone na niniejszej stronie są chronione prawem autorskim. Kopiowanie i rozpowszechnianie jedynie za zgodą autora.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s